SMC’nin J Serisi ürünleri hafif ve kompakt çözüm sunuyor

61

Endüstride küresel rekabetin yaşandığı günümüzde, üretimde verimlilik çok önemli bir yer tutuyor. Çağımızın son endüstriyel vizyonu olan ”Endüstri 4.0” terimi bu kapsamda ortaya çıktı diyebiliriz. Bu yeni imalat düzeninin en önemli işçileri de robotlar.

Robotik uygulamalarda yaşanılan en büyük sıkıntılardan biri ise robotların boyutlandırılması. Robotlar taşıyacakları yüklere göre boyutlandırılıyor. Taşıyacakları yükler de hem son ürün veya iş parçası, hem de onun tutucuları. Bu noktada tutucuların ve üzerindeki ekipmanların hafif olması robotların boyutlarını da etkiliyor. Buna yönelik olarak SMC’nin J Serisi ürünleri, robotik uygulamalarda hafiflik ve kompaktlık konusunda rakipsiz özellikte çözüm sunuyor.

“JCQ Serisi Kompakt Silindir”, ISO 21287 standartlarındaki diğer silindirler ile kıyaslandığında yüzde 65’e kadar daha hafif yüzde 60’a kadar hacimsel olarak daha az yer kaplıyor. “JCM Serisi Yuvarlak Silindir” ise CM2 Serisi ile kıyaslandığı zaman yüzde 54’e kadar daha hafif bir tasarım sunuyor. “MXZ Serisi Kompakt Yataklı Silindir”, lineer yatak entegre edilmiş J serisi kompakt silindir sayesinde hafif parçalar çok hassas bir şekilde taşınabiliyor, montaj edilebiliyor veya kenetleme işleminde kullanılabiliyor. “JMGP Serisi Yataklı Silindir” ise dönmezlik istenen noktalarda rahatlıkla kullanılabilecek bir silindir. Dönmezlik hassasiyeti MGP serisi ile aynı. MGP serisi ile kıyaslandığı zaman yüzde 70’e kadar daha hafif ve hacimsel olarak çok daha az yer kaplıyor.

Paylaş