Omron’un yeni 1S Servo Sistemi makine tasarımını ve verimliliğini geliştiriyor

67

Günümüz makine üreticilerinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretilen yeni Omron 1S servo ürün serisindeki ürünler, olağanüstü performansın yanı sıra, yerden tasarruf sağlayan kompakt bir yapı sunuyor. Tüm modellerde standart olarak 23 bit yüksek çözünürlüklü enkoder bulunuyor. Tüm ürünler 125 μs değerinde olağanüstü kısa bir ağ döngüsü süresine sahip. Bu özellikler, kullanıcıların doğruluk veya tekrarlanabilirlikten ödün vermeden daha yüksek makine hızlarına ulaşmasını sağlıyor. 1S ürün serisindeki kontrolörler doğru profil üretimine imkan tanırken, gelişmiş döngü kontrolüyle birlikte sunulan yüksek çözünürlüklü enkoderler bu profillerin doğru şekilde izlenmesine imkan tanıyor.

Servo sistemlerinin önceki modelleriyle kıyaslandığında, Omron’un yeni 1S modelleri kurulum için gerekli süre bakımından yüzde 50’ye kadar tasarruf sağlıyor. Yazılım aracı servo boyutlandırmayı hızlı ve kolay hale getirirken sistem konfigürasyonu, otomatik NJ proje oluşturucu ve temel parametrelere yönelik kurulum sihirbazıyla hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Hızlı uygulamaya yönelik diğer yardımcı özellikler ise kısa stabilizasyon süresi için patent bekleme aşamasındaki “besteffort” özelliği ile dakikalar içinde akıllı kazanım aramaları gerçekleştiren kolay ayarlama özelliği.

Omron’un yeni 1S servo sistemlerinin diğer önemli avantajları arasında pile ihtiyaç duymayan güvenilir çalışma fonksiyonu bulunuyor. Pillerin olmaması rutin bakımı ortadan kaldırarak kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini ve cihazı zahmetsiz bir şekilde kullanabilmesini sağlıyor. Sistem ayrıca çıkış ve giriş sinyallerinin doğrudan kablolanmasını sağlayarak klemens gereksinimini ortadan kaldırıyor. Ek olarak, hızlı ve güvenli vidasız bağlantılar ve kolay ön kablolama için takılabilen konektörler zamandan tasarruf sunuyor ve bakımı kolaylaştırıyor.

Paylaş