Kompresör Komitesinden, Sanayi Ürünleri Gözetimi ve Denetimi Müdürlüğüne ziyaret

155

Kompresör Komitesi piyasa gözetimi ve denetimi çalışmalarına teşekkür için Sanayi Bakanlığı Sanayi Ürünleri Gözetimi ve Denetimi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen toplantıda çalışmalar değerlendirildi.

Basınçlı Kaplar ve Kompresörler Komitesi temsilcilerimiz Aslı Saraçoğlu Özer ve İbrahim Özen, piyasa gözetim ve denetimi konusunda yapılan çalışmalar için Sanayi Bakanlığı Sanayi Ürünleri Gözetimi ve Denetimi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyaretin ardından Verimlilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mevlüt Hürol Mete başkanlığında yapılan toplantıda, MİB ve Bakanlığın ortak yürüttüğü çalışmalar değerlendirildi. TSE Makine Laboratuvarı Müdürü Ahmet Can Çırpı’nın da katıldığı toplantıda Piyasa Gözetimi ve Denetimi Genel Müdürlüğü ile yapılan çalışma sonunda oluşturulacak Kompresör Kontrol Listesi’nin değerlendirilmesi, denetimlerde nasıl bir yol izleneceği ve gerekli test altyapısının kurulması için gereken çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.