Ermaksan’dan mesleki eğitime destek

186

Ermaksan, mesleki eğitime destek için Karacabey Meslek Lisesi’ne 2 milyon TL değerinde ileri teknolojiye sahip 4 metal işleme makinesi hibe etti. Makinelerle uygulamalı eğitim imkanına kavuşan gençler, iş garantisi ile de büyük bir fırsata sahip olacak. Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Üreterek büyüyeceğiz. Bunun için ülkemizin çocuklarına yatırım yapmaya mecburuz” dedi.

Türkiye’de sac işleme sektörünün önde gelen firmalarından Ermaksan’ın, mesleki eğitim ve sanayi iş birliği adına geçen yıl başlattığı proje başarıyla yürütülüyor. Ermaksan, yaklaşık 2 milyon TL değerindeki 4 ileri teknolojili metal işleme makinesi hediye ettiği Karacabey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenciler uygulamalı eğitim imkanına kavuştu. Metal Teknolojisi Alanı atölyelerinde eğitim alan öğrencilerin teknoloji odaklı, iş gücüne daha yetkin bireyler olması hedefleniyor. Bu çerçevede, Ermaksan tarafından da eğitim gören öğrenciler, iş garantili olarak mezun olma fırsatı yakalıyor.

Geçen yıl düzenlenen hibe törenine, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şükrü Köse, Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve Bursa Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya da katıldı. Atölyeleri gezen katılımcılar, Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan’dan makinelerle ilgili bilgi aldı.

“Üreterek büyüyecek Türkiye’ye katkı sağlamayı sürdüreceğiz”

Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, projenin kendileri için büyük önem taşıdığını eğitime yapılan yatırımın her şeyden üstün olduğunu söyledi. Ülke kalkınmasına katkı sağlayacak bu tip çalışmalarda, sorumluluk almaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Özkayan, “Üretecek büyüyeceğiz. Bu noktada ülkenin çocuklarına yatırım yapmaya mecburuz” dedi. Mesleki ve teknik eğitime önem veren ülkelerin, sanayileşerek büyüdüğüne dikkat çeken Özkayan, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ermaksan olarak, ilk günden bu yana en önemli yatırımın insana yapılan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Mesleki ve teknik eğitime önem veren ülkelerin, sanayileştiği ve büyüdüğü ortada. Mesleki eğitim alan gençler artık ara eleman değil aranan eleman konumumda. Tüm sanayici dostlarımın da bu modeli inceleyerek, Türkiye’nin her yerinde, benzer çalışmalar yürütebileceğine inanıyorum. Her bir sanayici bu tarz bir okul ile iş birliğine girerse ülkemiz için mesleki eğitim anlamında büyük bir çağ atlanır. Bizler, bu ülkenin çocuklarına yatırım yapmaya mecburuz. Ülkemizin tek kalkınma yolu, üretime dayalı büyümedir. Bunun için de meslek sahibi çocuklarımıza çok ihtiyacımız var.”