Değirmen Makine 66’ncı yılını kutladı

37

Değirmen Makine, çalışanlar, tedarikçi ve dostları ile bir araya geldiği geleneksel iftar yemeğinde aynı zamanda 66’ncı kuruluş yıldönümünü de kutladı.

İftarda konuşan Değirmen Makine Genel Müdürü M. Selçuk Ataseven, Değirmen Makine’ye emeği geçen gönül veren çalışanlarına teşekkür etti. Değirmen makineleri sektöründe 70’li yıllarda Türkiye’nin, Avrupalı üreticiler ile arasında 50-60 yıllık bir teknoloji farklılığı bulunduğunu hatırlatan Ataseven, “1980 yılı başında şimdiki adı ile tersine mühendislik uygulaması ile Avrupa’daki üreticileri yakalama şansımız oldu. Bu güne gelindiğinde değirmencilik 135 ülkeye, 1,75 milyar dolar ihracat yapan, kendi tasarımları ile öne çıkan Avrupa ile başa baş mücadele edebilen kendi kendine yeten koca bir sektör haline geldi” dedi.

Bu süreçte değirmencilik sektörünün Türkiye’de gelişmesi ve büyümesinde çok büyük katkıları olan başta babası M. Enver Ataseven ve emeği geçen tüm paydaş ve iş ortaklarına da sektör adına teşekkür eden Ataseven, “Dünya artık değişti ve bizim bu değişimi iyi okuyup anlamamız gerekli.  İletişim ve internet sayesinde bilgi hızla hayatımıza giriyor.  Ama artık bilgiye sahip olan değil bilgiyi en iyi kullanan başarılı.  Bu nedenle şirketimiz sürdürülebilir başarı için kurumsallaşmanın önem kazandığı bu ortamda çalışmalarını ödün vermeksizin sürdürecek” diye konuştu.

Törende 66’ıncı yıl için kesilen Vals makinesi görünümünde pasta da büyük ilgi gördü.