Dalgakıran Kompresör yatırımda hız kesmiyor

168

Türkiye’nin en büyük kompresör üreticilerinden Dalgakıran Kompresör, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. 2017 yılında 15 bin metrekare alana sahip fabrikada üretime başlayan Dalgakıran Kompresör, 42 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikasını 2019 yılında hayata geçirecek.

Dalgakıran, makine sektöründe yaptığı yeni yatırımlarla büyüyerek uluslararası pazarlarda da adından söz ettiriyor. 2017 yılında Dilovası’nda 15 bin metrekare alana sahip fabrika yatırımı yaparak turbo kompresör sektörüne de giriş yapan firma ürün gamını genişletti ve Türkiye de ilk turbo kompresör üreticisi oldu. 2019 yılında da 42 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada üretime başlanacak. Bugüne kadar yaptığı yatırımlarla toplamda 27 bin metrekare kapalı alana sahip, birbirine entegre üç fabrika ile İstanbul Sancaktepe’de üretimini gerçekleştiriyor.

Yeni fabrika 2019’da

Turbo Kompresörler, yağsız vidalı kompresörler ve yağsız yüksek basınçlı kompresörleri ürün gamına ekleyen Dalgakıran Kompresör ürün çeşitliliği bakımından dünyanın önde gelen ilk 10 kompresör üreticisinden biri oldu. 2019 yılı sonunda yeni kuracağı 50 bin m2 açık alan üzerinde 42 bin m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasında üretim yapmayı planlayan Dalgakıran Kompresör, yurt dışında açtığı ABD ofisi ile birlikte toplamda 4 ülkede merkez ofisinden satış ve servis hizmeti olanağı sağlıyor. Yurt içinde de müşterilerine daha yakın olmayı ve daha hızlı hizmet vermeyi hedefleyen firma İzmir ve İstanbul Avrupa bölge müdürlüğünden sonra 2017 yılında Ankara, Adana ve Bursa’da da bölge müdürlüklerini açtı. Aynı zamanda yurt genelinde yüzden fazla bayi ve satıcısı ile satış ve servis sunan firma hizmet ağını genişletti.

En önemli konu Ar-Ge

En önemli konularının başında Ar-Ge yatırımları yer alan firmanın yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünler için çalışmaları uzun yıllardır devam ediyor. Ürünlerini müşterileri ile buluşturmak için 10 yıldır var gücüyle çalışan Ar-Ge birimi 2017 yılında Türkiye’nin sektöründe ilk ve tek Ar-Ge merkezi oldu. Enerji verimliliği yüksek, yatırım geri dönüşü düşük, Endüstri 4.0’a tam uyumlu ve tüm sektörlere hitap eden ürünler üreten Dalgakıran büyümeye devam ediyor.

Paylaş