“Solidgun sac metal ve sacla ilgili süreçleri hızlandırıyor”

96

Ana ürünleri Solidgun’ı, makine sanayisinin temel yapı taşlarından biri olan sac metal ve sacla ilgili süreçleri hızlandırmak üzere tasarladıklarını söyleyen İvmeka Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Çağın Abanuz, bununla da kalmayıp aynı zamanda imalat hatalarını sıfıra indirerek firmaların tasarruf sağlamalarına yardımcı olduklarını da ifade etti.

İvmeka Yazılım, makine imalat sanayisindeki mühendislerin ve tasarımcıların hem tasarım hem imalat aşamalarındaki yaşadıkları sorunları çözmek üzere İTÜ Teknokent içinde kurulmuş, en son yazılım teknolojilerini kullanarak profesyonel yazılımlar geliştiren girişimci bir şirket. Ana ürünü Solidgun da makine sanayisinin temel yapı taşlarından biri olan sac metal ve sacla ilgili süreçleri hızlandırmak üzere tasarlandı. Bugün birçok farklı faaliyet alanındaki müşterilerinin sac metal içeren ürünlerini tasarlarken ve imal ederken Solidgun’ın üstün kabiliyetlerinden yararlandığını belirten İvmeka Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Çağın Abanuz, “Böylece müşterilerimiz işlerini oldukça hızlandırabiliyor. Önceden saatler süren süreçler, şimdi dakikalar içinde programımız tarafından yapılıyor. Kullanıcılarımız işleri yetiştirme telaşı içinde hem aşırı yoruluyor hem de daha önemli görevlere vakit ayıramıyordu. Solidgun tüm bunları kolaylıkla çözmekle kalmayıp, işin doğasından kaynaklanabilecek imalat hatalarını da sıfıra indirerek firmalara ciddi tasarruflar sağlayabiliyor” dedi.

Solidgun’ın küresel ölçekte sertifikaya sahip profesyonel bir çözüm olduğunu vurgulayan Abanuz, gelişmiş sac açınımı hesaplama ve raporlama özellikleri ile tasarım ve Ar-Ge birimlerini rahatlattığını, kesin ve yönetilebilir sonuçlar vererek güven sağladığını dile getirdi. Tamamen sonuç odaklı olarak tasarlandığı için tercih sebebi olduğunu söyleyen Abanuz, “Vazgeçilmeyecek temel programlar arasına girdiğini müşterilerimizin geri bildirimlerinden hareketle rahatlıkla söyleyebiliriz. Sac şekillendirme işlemlerini ister kendi bünyesinde yapsın ister tedarikçisine versin sac açını- mı alma konusunda müşteriye ihtiyacından fazlasını sunduğumuz için tedarik, imalat ve montaj aşamalarının yönetilmesini iyileştiriyoruz” diye konuştu.

Tüm ürünlerini kendi yazılım kadrolarıyla geliştirdiklerini belirten Abanuz, şunları ekledi: “Vizyonumuz, kullanıcı dostu olan, kesin sonuçlar veren ve işleri hızlandıran yazılım çözümleri geliştirmek. Müşterilerimizin işlerini mutlaka en uygun teknolojileri kullanarak hızlandırmalı ve tasarruf etmeliyiz. Milli makine sanayisinin rekabet gücünü artırmamız için öncelikli olarak en son teknolojiyi kullanarak milli yazılımlar geliştirmeli ve bunu sanayicimizin kolay erişebileceği hale getirmeliyiz. Sık tekrar eden ve bilgisayar teknolojileri ile çözülebilecek birçok süreç insan gücü tarafından yapılmaya çalışılıyor. Bu durum, hatalara, yanlış imalata, teslim sürelerinin uzamasına ve sanayiciye doğrudan para kaybettirmeye sebep oluyor.”