Penta ve Snow Software, yeni iş birliğiyle bilgi teknolojileri maliyetlerini azaltacak

14

Yıldız Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Penta Teknoloji, Bilgi Teknolojileri maliyetlerini azaltmak ve yazılım varlıklarının verimli yönetiminde uzman Snow Software’in Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı oldu.

Penta Teknoloji Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Erünsal, “Snow’un Türkiye’deki tek dağıtıcısı olarak markanın gücüne güç katacağımıza inanıyoruz. Bu sayede müşterilerimizin yazılım harcamalarını maksimumda optimize etmelerini sağlayacağız” dedi.

Yapılan anlaşmayla her iki markanın daha da güçleneceğini belirten Erünsal, “Snow Software ile başlattığımız iş ortaklığı, Türkiye’de tek yetkili dağıtıcı olduğumuz diğer markalarımız gibi bizler için çok önemli. Snow’un Türkiye’deki tek dağıtıcısı olarak markanın gücüne güç katacağımıza inancımız tam. Bu sayede müşterilerimizin yazılım harcamalarını maksimumda optimize etmelerini sağlayacağız” dedi. Snow Software Bölge Direktörü Joakim Lisinski ise yazılım varlık yönetimi çözümlerinin son yıllarda şirketler için kritik konulardan biri olduğunu ifade ederek, “Geçen yıl yapılan kurumsal yazılım harcamaları 351 milyar doların üzerindeydi. Bu sayının her geçen yıl artacağını öngörüyoruz. Yazılım Varlık Yönetimi’nde Penta Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığıyla Türkiye’deki işletmeler, alanında lider iki şirketin iş birliğinden doğan mükemmel bir fırsata sahip olacaklar” diye konuştu.