Mikro Yazılım’dan yazılım kiralama dönemi

23

Mikro Yazılım, her ölçekte firmanın dijitalleşme sürecine başlamalarını kolaylaştırmak ve sağlıklı büyümelerine katkıda bulunmak için yazılım sektöründe kiralama dönemini başlattı.

Mikro Yazılım; esnaf, serbest meslek sahibi ve küçük işletmelere yönelik geliştirdiği Mikro Run; KOBİ’lerin işlerini sağlıklı büyütmelerini sağlayan Mikro Jump ve ağırlıklı olarak 50 çalışanın üzerinde sahip kurumsal, üretim yapan ve çok lokasyonlu firmaların tercih ettiği yeni nesil ERP ürünü Mikro Fly’ı Türkiye’deki firmaların daha kolay dijital dönüşüm ve e-Dönüşüm süreçlerini tamamlamaları için kiralama modelini pazara sundu.

Mikro Yazılım Genel Müdürü Alpaslan Tomuş, firmaların ilk yatırım maliyetini büyük oranda düşüren kiralama seçeneği ile çok sayıda firmanın dijital dönüşümünü tamamlayacağını öngördüklerini söyledi. Firmaların dijital dönüşümü ilk yatırım maliyeti nedeniyle gerçekleştiremediğini belirten Tomuş, “E-Dönüşüm’e geçip e-Fatura kullanan firmaların sayısı her yıl devlet teşviki ile daha çok artarken, biz de bu süreci kiralama modeli ile hızlandırmak istedik. Böylelikle Türk ekonomisinde önemli bir yer tutan KOBİ’lerin, daha rahat bir modelle işlerini sağlıklı büyütmelerine olanak tanımış olduğumuzu düşünmekteyiz” dedi.