MAKFED Genel Sekreteri Zühtü Bakır oldu

95

Makine sanayisi ile ilgili politika ve uygulamaların oluşturulmasında ve sektörün yan sanayi ile birlikte gelişerek küresel rekabette güç kazanmasında etkin rol oynamayı amaçlayan Makine İmalat Sanayi Dernekleri Federasyonu’nun (MAKFED) Genel Sekreterliği görevine Zühtü Bakır getirildi.

İş yaşamına 1992 yılında alüminyum sektörü ile başlayan ve çelik sektörü ile devam eden Zühtü Bakır, 1998 yılında girdiği Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı, Sanayi Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. Bakan Danışmanlığı görevinden 15 Haziran 2017 tarihinde ayrılan Bakır, MAKFED Genel Sekreteri görevine getirildi.

Bakır’ın yeni göreviyle ilgili MAKFED Başkanı Adnan Dalgakıran, “Yeni Genel Sekreterimiz Zühtü Bakır, mühendislik altyapısından ve sektörün içinden gelen biri olarak muhakkak MAKFED’e çok şey katacaktır. Devlet organlarının işleyişini ve kamunun sektöre bakışını bilmesi itibarıyla getireceği bakış açısıyla yepyeni bir perspektif kazandıracağına, öneri ve projeleriyle büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

MAKFED’in Genel Sekreterliği vazifesine getirilmekten büyük onur duyduğunu belirten Zühtü Bakır ise şunları söyledi: “25 yıl sanayinin içinde bulundum. Bu süre zarfında Türk sanayisinin gelişimi için sektör derneklerinin ve çatı kuruluşlarının faaliyetlerinin önemini daha yakından görme şansım oldu. MAKFED de imza attığı işlerle sektörü hedeflerine ulaştıracak etkili bir güç ve çok önemli bir misyona sahip. MAKFED bünyesinde Genel Sekreterlik sorumluluğunu üstlenmekten gurur duyuyorum.”

Paylaş