“Learnwith Google AI” ile herkes için Makine Öğrenimi

58

Google, “Makine Öğrenimi” alanında herkese kendini eğitme imkanı sunan “Google Yapay Zeka ile Öğrenim” hizmetini hayata geçirdi.

Hizmetin amacı “Yapay Zeka” nın zorlu problemleri nasıl çözdüğünü herkesin anlamasına yardımcı olmak. Bunun için hayata geçirilen “Learnwith Google Al” sitesinde temel makine öğrenimi (ML) kavramlarını öğrenmesi ve kişilerin ML becerilerini geliştirmesi sağlanıyor. Ayrıca makine öğrenimini gerçek dünya problemlerinde kullanmayı öğrenmenin yolları da anlatılıyor.

İleri düzey kullanma kılavuzları ve TensorFlow materyalleri arayan derin öğrenme uzmanlarından, AI’ye adım atmak isteyen meraklılara kadar herkes burada istediği bilgiyi bulabilecek. Learnwith Google AI sitesinde ayrıca Machine Learning Crash Course (MLCC – Yoğunlaştırılmış Makine Öğrenimi Kursu) adlı yeni ve ücretsiz bir ders de bulunuyor. Bu derste ML kavramlarını herkesin öğrenip pratik yapabileceği alıştırmalar, etkileşimli görselleştirmeler ve öğretici videolar yer alıyor. Google’ın ilk olarak çalışanlarına yönelik geliştirdiği bu çalışma, bugüne kadar 18 binden fazla Google çalışanı katıldı. Katılımcılar öğrendiklerini Daydream cihazlarının kamera kalibrasyonu, Google Earth için sanal gerçeklik geliştirme veya YouTube’da video gösterim kalitesini geliştirmek için kullandı. Programın Google’daki başarısının ardından bu eğitimlerden herkesin yararlanması için hayata geçirildi.

Paylaş