Ermaksan EuroBLECH’de ürünlerini sektörle buluşturdu

15

“Yenilikçi teknolojiler” sloganıyla, fizik tabanlı bilime dayalı teknoloji üretimine odaklanan Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 25’inci Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı EuroBLECH 2018’de, son teknoloji ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Fizik tabanlı bilime dayalı teknoloji üretimine odaklanan Ermaksan, Almanya’nın ev sahipliğinde dünya makine sektörünün tek çatı altında toplandığı EuroBLECH 2018’de geleceğin teknolojileriyle ürettiği yeni nesil ürünlerini sektöre tanıttı. 23-26 Ekim 2018 tarihlerinde, Almanya Hannover’de düzenlenen fuarda, eklemeli imalat yöntemiyle üretim yapan üç boyutlu yazıcı, Fibertube, Fiber Lazer, Plazma Kesim Makinesi, Servo Punch Press, Hybrid Press Brake, Hydraulic Press Brake gibi ürünlerini sergiledi.

Endüstri 4.0’a uygun çözümler

EuroBLECH Fuarı’na, düzenli olarak katıldıklarını aktaran Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, “Yüzde yüz yerli ve milli üretim anlayışıyla hayata geçirdiğimiz ve sektörün gelişimine yön veren teknolojilerimizi, fuar süresince dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçilerle buluşturduk” dedi. Ürün geliştirme, yazılım teknolojileri ve know-how’ı Ermaksan’a ait olan ürünlerin üretimi konusunda, sürdürülebilir gelişim ve üretim stratejileri benimsediklerini aktaran Özkayan, markalaşma ve global ölçekte marka değeri yaratma yolunda bugüne dek çok önemli mesafeler kat ettiklerinin altını çizdi. Değişken müşteri talepleri doğrultusunda Endüstri 4.0’a uygun yenilikçi, çevreci ve verimlilik esaslı ürünler geliştirdiklerini belirten Özkayan, teknoloji alanında büyüme hamlelerini de tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade etti.

“Bilgiye ve teknolojiye yatırım sürecek”

Ermeksan’ın, Türkiye’nin ilk lazer çip ve lazer ışın kaynağını (rezonatör) ürettiğini anımsatan Özkayan, Türkiye’nin ilk 3D makinesini de geliştirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“ENA VISION ismindeki 3D metal yazıcımız, tek bir parçanın üretimi için harcanacak olan yatırım ve zamanı, tek bir makinede ve inanılmaz zaman tasarrufu ile üretilmesini sağlıyor. Bu teknoloji, halihazırda savunma, uzay, havacılık, dental ve biomedikal sektörlerinde kullanılıyor. Yakın zamanda birçok sektörde kullanılmaya başlayacak. Bunun yanında, dünyada makine üretiminin ham maddesi olan ambargonun söz konusu olduğu titanyum tozlarını da kendi bünyemizde üretmeyi başardık. Titanyumun ardından ise nikel alaşım tozları, krom kobalt, paslanmaz çelik tozu gibi diğer metallerin tozlarını üretmeyi hedefliyoruz. Gelinen noktada, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de bilgiye ve teknolojiye yönelik yatırımlarımız devam edecek.”

Paylaş