Beka-Mak, Ar-Ge çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor

43

Ar-Ge çalışmalarına ağırlık veren Beka-Mak, yürüttüğü son proje çalışması olan “Daire Testere Makinelerinde Düşük Fire Optimizasyonu” ile daire testere makinelerinde geliştirilmesi gereken son parça boyu yani fire boyunun minimum ölçüye getirilmesini sağlayacak.

Türkiye’nin 943’üncü Ar-Ge merkezi onayını alan Beka-Mak Şerit Testere Makinaları proje çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Beka-Mak mühendisleri, “Daire Testere Makinelerinde Düşük Fire Optimizasyonu” projesini yürüterek, daire testere makinelerinde geliştirilmesi gereken son parça boyu yani fire boyunun minimum ölçüye getirilmesi için çalışıyor. Bu çalışma hızlı ve yüksek yüzey kalitesi kabiliyetlerine sahip daire testere makinelerinin, seri imalat yapan firmalar tarafından işçilik, enerji, kesici maliyeti açısından sağladığı avantajları daha da artıracak.

“Akıllı Kesim Yazılımı” büyük ilgi gördü

Beka-Mak Ar-Ge ekibi, uzun çalışmaları sonucu hayata geçirdiği Akıllı Kesim Yazılımı, 2017 yılı ortasından itibaren üretilen makinelerde kullanılmaya başlandı ve yurt içi ve yurt dışı pazarda büyük ilgi gördü. Tamamen Beka-Mak mühendis ve teknik elemanlarının yoğun ve özverili çalışmalarının sonucu üretilen proje, operatör inisiyatifini minimuma indirerek, kesme ve ilerleme hızlarının sistem tarafından otomatik olarak hesaplandığı, mobil uygulama ve bilgisayar üzerinden makineye uzaktan erişim imkânı sunan Endüstri 4.0 uyumlu yazılım özelliği taşıyor. Tasarım ve ürün geliştirme merkezi olarak 2000’li yıllarda proje geliştiren Beka-Mak, Temmuz 2018’de Türkiye’nin 943’üncü Ar-Ge merkezi onayını aldı. Son üç yılda çalışmalarına hız kazandıran Beka-Mak Ar-Ge merkezinde 11 mühendis ve 10 tekniker görev alıyor. Proje ekipleri, kurum içi projelerin yanı sıra, KOSGEB ve TÜBİTAK destekli Ar-Ge proje çalışmalarına devam ediyor.

Paylaş