Acer’dan, Being Cihaz Yönetim Platformu

11

Acer Bulut Teknolojileri, sistem entegratörleri ve yönetilen hizmet sağlayıcılarına yönelik cihaz yönetim platformu olan Being Cihaz Yönetimini (BDM-Being Device Management) tanıttı. BDM, sayısı giderek artan entegre kurumsal IoT cihazlarının yönetim ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor.

Acer, bulut teknolojileri ile sistem entegratörlerinin maliyet tasarrufu yapmalarını, otomatik yazılım tedariki, uzaktan hata giderme gibi özelliklerle operasyonel verimi artırmaya yardımcı oluyor. Sistem entegratörleri ve hizmet sağlayıcılar BDM sayesinde her sayıda cihazı merkezi yönetim portalı ile uzaktan yönetip kontrol edebilecek. BDM’in geniş kapsamlı merkezi bulut cihaz yönetim hizmetleri, birden fazla işletim sistemiyle (örn. Windows, Android veya Linux) çalışmak zorunda olmanın getirdiği zorlukları ve maliyetleri ortadan kaldırıyor. Esnek bir yönetim platformu olan BDM, bilgi teknolojileri (BT) ve operasyonel teknolojilerin (OT) bir kombinasyonu şeklinde geliştirildi. Çözüm; dijital bilgilendirme, satış noktası sistemleri, havalimanı bilgi noktaları ve daha fazlası gibi farklı cihaz uygulamalarına uyum sağlayabiliyor.

BDM’in ön yüklü olarak geleceği ilk cihazlar, perakendecilerin ve sistem entegratörlerinin daha kapsamlı tabela yönetim çözümü ihtiyacını karşılamak için dijital bilgilendirme uygulamalarına odaklanacak.

Paylaş